2012 Swedish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit, Orebro,
SWE Feb 22 -Feb 26

2114JBPJunior Boys' Singles (Qual. Groups) Full Details
Group Player 1   2   3   4  Wins      Losses     Points     Position  

Group 1                             Details of group 1
1  BROSSIER Benjamin  FRA    3-0 3-0
 CHAPLYGIN Maxim  RUS    0-3 3-0
 OLIVEIRA Luan  BRA    0-3 0-3

Group 2                             Details of group 2
2  CALDERANO Hugo  BRA    3-1 3-0 3-0
 YARASHENKA Vadim  BLR    1-3 2-3 2-3
 RASMUSSEN Tobias  DEN    0-3 3-2 2-3
 STAN Cosmin ^^  NED    0-3 3-2 3-2

Group 3                             Details of group 3
3  SODERLUND Hampus  SWE    3-0 3-0 3-0
 OZTURK Ozgun  TUR    0-3 3-2 0-3
 SEMENOV Andrey  RUS    0-3 2-3 3-2
       0-3 3-0 2-3

Group 4                             Details of group 4
4  KUIMOV Philipp  RUS    3-2 3-1 3-0
 SANDBERG Vegard  NOR    2-3 3-0 3-0
 TASATO Leonardo  BRA    1-3 0-3 3-0
 ALAMRI Abdulaziz  KSA    0-3 0-3 0-3

Group 5                             Details of group 5
5  DYJAS Jakub  POL    3-0 3-0 3-0
 JHA Kanak  USA    0-3 3-2 3-2
 FLAGLIEN Espen  NOR    0-3 2-3 3-0
 ABUSEV Artur  RUS    0-3 2-3 0-3

Group 6                             Details of group 6
6  BOULOUSSA Mehdi  FRA    3-0 3-0 3-0
 SCHMID Elia  SUI    0-3 3-2 3-0
 POLAKOF Alen  URU    0-3 2-3 0-3
 FARRELL Ryan  IRL    0-3 0-3 3-0

Group 7                             Details of group 7
7  LANDRIEU Andrea  FRA    3-1 3-2 3-0
 JORGENSEN Eskild  NOR    1-3 3-1 3-0
 BARTON Scott  SCO    2-3 1-3 3-0
 LAMFON Jaed  KSA    0-3 0-3 0-3

Group 8                             Details of group 8
8  HUNG Ka Tak  HKG    1-3 3-1 3-0
 KALLBERG Anton  SWE    3-1 0-3 3-0
 FOLWARSKI Jakub  POL    1-3 3-0 3-0
 POH Shao Feng Ethan  SIN    0-3 0-3 0-3

Group 9                             Details of group 9
9  KULPA Konrad  POL    3-0 3-0 3-0
 CLOOS Jim  LUX    0-3 3-1 3-0
 DECEUNINCK Anthony  BEL    0-3 1-3 1-3
 JOHANSEN Jorgen  NOR    0-3 0-3 3-1

Group 10                             Details of group 10
10  HUNG Daryl  HKG    3-1 3-1 3-0
 NIELSEN Claus  DEN    1-3 3-0 3-0
 EDWARDS Conor  WAL    1-3 0-3 3-1
 TAY Ming Han Maxxe  SIN    0-3 0-3 1-3

Group 11                             Details of group 11
11  JOUTI Eric  BRA    3-0 3-0 3-1
 CHERNOV Konstantin  RUS    0-3 3-2 3-1
 SHAMRUK Gleb  BLR    0-3 2-3 3-1
 GUNDUZ Ibrahim  TUR    1-3 1-3 1-3

Group 12                             Details of group 12
12  RYUZAKI Tonin  JPN    3-0 3-0 3-0
 KOHATSU Massao  BRA    0-3 1-3 3-0
 SUPSIRIYOUKONG Kongkiat  THA    0-3 3-1 3-0
 BU SHULAYBI Abdulaziz  KSA    0-3 0-3 0-3

Group 13                             Details of group 13
13  AVRAMOV Itamar  ISR    3-0 3-0 3-1
 DURMAZ Huseyin  TUR    0-3 0-3 1-3
 BICKX Jorne  BEL    0-3 3-0 0-3
 STOBBERUP Patrick  DEN    1-3 3-1 3-0

Group 14                             Details of group 14
14  TANVIRIYAVECHAKUL Padasak  THA    3-2 3-0 3-1
 JIN Jimmy  SWE    2-3 3-0 3-1
 LUNDSTROM Thomas  FIN    0-3 0-3 0-3
       1-3 1-3 3-0

Group 15                             Details of group 15
15  AHLANDER-J Carl  SWE    3-1 3-0 3-0
 MEDINA Jan  VEN    1-3 2-3 3-0
 AL-NAGGAR Abdulrahman  QAT    0-3 3-2 3-1
 FROST Dany  LUX    0-3 0-3 1-3

Group 16                             Details of group 16
16  FRANZEN Alexander  SWE    3-0 3-0 1-3
 KHATCHANOV Martin  NED    0-3 3-0 0-3
 DAIX Pol  LUX    0-3 0-3 0-3
 XIN Zhaoxu ^^  SIN    3-1 3-0 3-0

Group 17                             Details of group 17
17  AKKUZU Can  FRA    3-1 3-0 3-0
 WITKOWSKI Antoni  POL    1-3 3-0 3-0
 AL-SANADI Jassim  QAT    0-3 0-3 0-3
 WILLIAMS Lewis  WAL    0-3 0-3 3-0

Group 18                             Details of group 18
18  GORMAN Viktor  SWE    3-1 3-0 3-0
 DE CLERCQ Robin  BEL    1-3 3-0 3-0
 CHODRI Kunal  USA    0-3 0-3 3-0
 AL-SULAITI Mohammed  QAT    0-3 0-3 0-3

Group 19                             Details of group 19
19  CASSIN Alexandre  FRA    1-3 3-0 3-0
 ERIKSSON Anders  SWE    3-1 3-0 3-0
 LIM Zheng Jie Edric  SIN    0-3 0-3 3-0
 OKUMUS Efecan  TUR    0-3 0-3 0-3

Group 20                             Details of group 20
20  GAUZY Paul  FRA    3-1 3-0 3-0
 AFANASENKA Siarhei  BLR    1-3 3-1 3-1
 RANTATULKKILA Emil  FIN    0-3 1-3 3-2
 WAERSTAD Marcus  NOR    0-3 1-3 2-3

Group 21                             Details of group 21
21  JENSEN Ruben  DEN    3-2 3-0 3-1
 BANKOSZ Michal  POL    2-3 3-1 3-0
 ALKHADRAWI Ali  KSA    0-3 1-3 3-1
 LOY Meng Hean Darren  SIN    1-3 0-3 1-3

Group 22                             Details of group 22
22  KIRILLOV Nikita  RUS    3-1 0-3 3-1
 AFANADOR Brian  PUR    1-3 3-2 3-0
 JOHANSSON Henrik  SWE    3-0 2-3 3-1
 GUNDUZ Ziver  TUR    1-3 0-3 1-3

Group 23                             Details of group 23
23  ZATOWKA Patryk  POL    3-1 3-2 0-3
 SHVETC Kirill  RUS    1-3 3-1 1-3
 LUND Alexander  SWE    2-3 1-3 0-3
 SAMBE Kohei  JPN    3-0 3-1 3-0

Group 24                             Details of group 24
24  GOMEZ Gustavo  CHI    1-3 3-2 3-0
 HAGBERG Johan  SWE    3-1 3-2 3-1
 RASMUSSEN Kasper  DEN    2-3 2-3 3-2
 O'BRIEN Declan  IRL    0-3 1-3 2-3

Group 25                             Details of group 25
25  KUPERBERG Elad  ISR    1-3 3-1 3-0
 FENG Benny  SWE    3-1 3-0 3-0
 VAN HOVEN Vincent  BEL    1-3 0-3 3-0
 SHAIBAN Faris  KSA    0-3 0-3 0-3

Group 26                             Details of group 26
26  ISHIY Vitor  BRA    3-1 3-0 3-0
 BERGLUND Simon  SWE    1-3 3-0 3-0
 BELLAOUI Ben  LUX    0-3 0-3 0-3
 MAELAND Magnus  NOR    0-3 0-3 3-0