LIEBHERR 2013 World Table Tennis Championships, Paris,
FRA May 13 -May 20

2190MSPMen's Singles (Qual Groups) Full Details
Group Player 1   2   3   4  Wins      Losses     Points     Position  

Group 1                             Details of group 1
1  KOLAREK Tomislav  CRO    4-0 4-0
 REMATA Sherwin  PHI    0-4 1-4
 ALYAFEI Mohammed  QAT    0-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 2                             Details of group 2
2  TOSIC Roko  CRO    4-WO 4-0
 VALLE Rodel  PHI    WO-4 WO-4
 CITAKU Baton  KOS    0-4 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 3                             Details of group 3
3  SALEH Ahmed  EGY    4-WO 4-0
 GONZALES Richard  PHI    WO-4 WO-4
 PHATHAPHONE Thavisack  LAO    0-4 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 4                             Details of group 4
4  PLATONOV Pavel  BLR    4-2 4-0
 LAUGESEN Shane  NZL    2-4 4-0
 KONGPHET Phinith  LAO    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 5                             Details of group 5
5  JAKAB Janos  HUN    4-0 4-1
 CREA Mick  SEY    0-4 0-4
 BURGIS Reinis  LAT    1-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 6                             Details of group 6
6  MENGEL Steffen  GER    4-0 4-WO
 ESTHER Nicholas  SEY    0-4 4-0
 AWOBAJO Wasiu  LBR    WO-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 7                             Details of group 7
7  KOSIBA Daniel  HUN    4-0 4-0
 LAURENCE Dario  SEY    0-4 0-4
 MOUMJOGHLIAN Avo  LIB    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 8                             Details of group 8
8  PAPAGEORGIOU Konstantinos  GRE    4-0 4-0
 MOUSBE Byorn  SEY    0-4 0-4
 EL TAWIL Malek  LIB    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 9                             Details of group 9
9  CHIANG Hung-Chieh  TPE    4-0 4-0
 DIONGUE Boubacar  SEN    0-4 4-1
 LARIFI Hisham  LBA    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 10                             Details of group 10
10  IONESCU Ovidiu  ROU    4-0 4-0
 LIYANAGE Sajith  SRI    0-4 4-0
 ALHENAISH Mohamed  LBA    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 11                             Details of group 11
11  DURAN Marc  ESP    4-0 4-WO
 SIRISENA Rohan  SRI    0-4 4-WO
 EL HABECH Mohamad  LIB    WO-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 12                             Details of group 12
12  PISTEJ Lubomir  SVK    4-0 4-0
 RANASINGHA Imesh  SRI    0-4 4-0
 BOUZOUBAA Mohamed  MAR    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 13                             Details of group 13
13  LASAN Sas  SLO    4-0 4-0
 JAYASINGHA Nirmala  SRI    0-4 4-1
 MERCADE Zakaria  MAR    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 14                             Details of group 14
14  FILIMON Andrei  ROU    1-4 4-0
 SLATINSEK Uros  SLO    4-1 4-2
 IBRAHIM Muhd Shakirin  MAS    0-4 2-4
 BYE ---  ---   

Group 15                             Details of group 15
15  FLORAS Robert  POL    4-0 4-0
 FIGEL Jakub  SVK    0-4 4-0
 ZEIMYS Kestutis  LTU    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 16                             Details of group 16
16  LEE Chia-Sheng  TPE    4-1 4-1
 MILOSEVIC Bojan  SRB    1-4 4-0
 BAST Mike  LUX    1-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 17                             Details of group 17
17  WONG Chun Ting  HKG    4-1 4-0
 ABID Hachmi  TUN    1-4 4-0
 CHANG Hoi Wa  MAC    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 18                             Details of group 18
18  GHOSH Soumyajit  IND    4-0 4-0
 CORBIN Anthony  TTO    0-4 0-4
 LEONG Kin Wa  MAC    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 19                             Details of group 19
19  MADRID Marcos  MEX    4-0 4-0
 MOSSLLY Yhya  SYR    0-4 WO-4
 HAJAMPIRENENA Mananjaona  MAD    0-4 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 20                             Details of group 20
20  KIM Nam Chol  PRK    4-0 4-0
 DANDAL Yamen  SYR    0-4 WO-4
 RAKOTOZAFY Mandimbisoa  MAD    0-4 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 21                             Details of group 21
21  STOYANOV Niagol  ITA    4-0 4-0
 FANNY Kokou Dodji  TOG    0-4 4-1
 SAEED Thamooh  MDV    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 22                             Details of group 22
22  AGUIRRE Marcelo  PAR    4-0 4-0
 SALLAH DUSE Maurice  TOG    0-4 4-1
 AHMED Moosa  MDV    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 23                             Details of group 23
23  ARUNA Quadri  NGR    4-0 4-0
 DAMIRI Shodi  TJK    0-4 4-2
 YASIR Mohamed  MDV    0-4 2-4
 BYE ---  ---   

Group 24                             Details of group 24
24  SEREDA Peter  SVK    4-0 4-0
 CHAITAT Chaisit  THA    0-4 4-0
 MIRANDA Rodolfo  NCA    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 25                             Details of group 25
25  NORDBERG Hampus  SWE    4-0 4-2
 AHMEDOV Rashid  TKM    0-4 4-3
 SUWAL Ajay  NEP    2-4 3-4
 BYE ---  ---   

Group 26                             Details of group 26
26  PEREIRA Andy  CUB    4-0 4-1
 GOEKGAYEV Dovran  TKM    0-4 0-4
 DUBROVIN Veniamin  MDA    1-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 27                             Details of group 27
27  VOSTES Yannick  BEL    4-0 3-4
 ALLANAZAROV Agamyrat  TKM    0-4 0-4
 AJETUNMOBI Seun  NGR    4-3 4-0
 BYE ---  ---   

Group 28                             Details of group 28
28  BUROV Viacheslav  RUS    4-WO 4-0
 MURODOV Shahrom  TJK    WO-4 WO-4
 JACKSON Peter  NZL    0-4 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 29                             Details of group 29
29  KIM Kyungmin  KOR    4-0 4-0
 HUSEN Somon  TJK    0-4 4-WO
 YASIN Bilal  PAK    0-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 30                             Details of group 30
30  STERNBERG Kasper  DEN    4-0 4-0
 SULTONOV Ubaydullo  TJK    0-4 4-WO
 BHATTI Yasir Iqbal  PAK    0-4 WO-4
 BYE ---  ---   
Previous [ 1 ] Next MSP