LIEBHERR 2013 World Table Tennis Championships, Paris,
FRA May 13 -May 20

2190MSPMen's Singles (Qual Groups) Full Details
Group Player 1   2   3   4  Wins      Losses     Points     Position  

Group 61                             Details of group 61
61  ASSAR Khalid  EGY    4-1 4-0
 BUSHELAIBI Mohamed  BRN    1-4 4-3
 CHOWDHURY Manash  BAN    0-4 3-4
 BYE ---  ---   

Group 62                             Details of group 62
62  SHETTY Sanil  IND    4-3 4-0
 LUSIN Aleksandr  EST    3-4 4-0
 BILLAH Mahbub  BAN    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 63                             Details of group 63
63  RECH DALDOSSO Marco  ITA    4-0 4-0
 TORANZOS Alejandro  PAR    0-4 4-0
 BARKER Aaron  BAR    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 64                             Details of group 64
64  OLAH Benedek  FIN    4-1 4-0
 GALVEZ Samuel  DOM    1-4 4-3
 DOWELL Mark  BAR    0-4 3-4
 BYE ---  ---   

Group 65                             Details of group 65
65  CAMPOS Jorge  CUB    4-1 4-0
 RODRIGUEZ Diego  PER    1-4 4-0
 BROWNE Trevor  BAR    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 66                             Details of group 66
66  CREPULJA Bojan  SRB    4-3 4-WO
 KHEROUF Sami  ALG    3-4 4-0
 SABIYUMVA Thierry  BDI    WO-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 67                             Details of group 67
67  RAMIREZ Jose Miguel  GUA    4-2 4-2
 MEDINA Jan  VEN    2-4 0-4
 MILICEVIC Srdan  BIH    2-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 68                             Details of group 68
68  AHADI Mehran  IRI    4-0 4-0
 AL-HASAN Salem  KUW    0-4 4-0
 MKRTCHYAN Tigran  ARM    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 69                             Details of group 69
69  MENGE Gencay  TUR    4-0 4-0
 VILLEGAS Joaquin  COL    0-4 4-0
 HARUTYUNYAN Mher  ARM    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 70                             Details of group 70
70  CHEW Zhe Yu Clarence  SIN    4-0 4-1
 REINHOLDS Arturs  LAT    0-4 1-4
 GHUKASYAN Mesrop  ARM    1-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 71                             Details of group 71
71  ST LOUIS Dexter  TTO    4-0 4-3
 LUPERDI Juan  PER    0-4 4-2
 KELBUGANOV Timur  KAZ    3-4 2-4
 BYE ---  ---   

Group 72                             Details of group 72
72  SAKA Suraju  CGO    WO-4 WO-4
 MOLINA Mario  NCA    4-WO WO-4
 YSMAILOV Bektemir  KGZ    4-WO 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 73                             Details of group 73
73  MIKUTIS Tomas  LTU    4-1 4-0
 MAGUIRE Gavin  IRL    1-4 4-1
 KHUDAIBERDIEV Zhasur  KGZ    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 74                             Details of group 74
74  MOHLER Nicola  SUI    4-0 4-0
 LORENZOTTI Gonzalo  URU    0-4 4-0
 UMURZAKOV Arsen  KGZ    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 75                             Details of group 75
75  RASMUSSEN Morten  DEN    4-1 4-2
 KUPERBERG Elad  ISR    1-4 4-2
 ZHOLUDEV Denis  KAZ    2-4 2-4
 BYE ---  ---   

Group 76                             Details of group 76
76  OMAR Rashid  UAE    4-0 4-0
 STANOJKOVSKI Kristijan  MKD    0-4 0-4
 WATSON Kane  JAM    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 77                             Details of group 77
77  CHEAIB Dauud  LIB    4-1 4-0
 TENNILA Otto  FIN    1-4 4-1
 TOMLINSON Simon  JAM    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 78                             Details of group 78
78  THERIAULT Pierre-Luc  CAN    4-1 4-0
 MURPHY John  IRL    1-4 4-3
 WEBB Nigel  JAM    0-4 3-4
 BYE ---  ---   

Group 79                             Details of group 79
79  TABACHNIK Pablo  ARG    4-0 4-0
 DOHERTY Sean  SCO    0-4 4-1
 GASCOYNE Craig  JEY    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 80                             Details of group 80
80  PANG Xue Jie  SIN    4-3 4-0
 NATIVEL Jonathan  MAD    3-4 4-0
 MORSHEAD Christopher  JEY    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 81                             Details of group 81
81  TIRSELT Mounaim  MAR    3-4 4-1
 DOMEIKA Arnoldas  LTU    4-3 4-1
 WYKES Jordan  JEY    1-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 82                             Details of group 82
82  VAINULA Vallot  EST    4-1 4-2
 SOTO Kevin  GUA    1-4 1-4
 BEISENOV Samat  KAZ    2-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 83                             Details of group 83
83  GABROVSKI Petko  BUL    4-3 4-0
 PERSOLJA Ludvik  SLO    3-4 4-0
 MIMISSON Kari  ISL    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 84                             Details of group 84
84  WANG Timothy  USA    4-2 4-0
 ISMAYILOV Farhad  AZE    2-4 4-0
 JONSSON David  ISL    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 85                             Details of group 85
85  SMIRNOV Aleksandr  EST    4-1 4-1
 CALVO Allan  CRC    1-4 2-4
 ELENSKY Gregory  ISR    1-4 4-2
 BYE ---  ---   

Group 86                             Details of group 86
86  PINO Jonathan  VEN    4-WO 1-4
 HASSAN Rashed  UAE    WO-4 WO-4
 DAVIDOVITZ Ron  ISR    4-1 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 87                             Details of group 87
87  BEN ARI Omri  ISR    4-1 4-1
 PINTEA James  CAN    1-4 4-3
 MCCREERY Paul  IRL    1-4 3-4
 BYE ---  ---   

Group 88                             Details of group 88
88  IDOWU Saheed  CGO    WO-4 WO-4
 GOMEZ Gustavo  CHI    4-WO 4-0
 ALBINUS Paetur  FRO    4-WO 0-4
 BYE ---  ---   

Group 89                             Details of group 89
89  JOUTI Eric  BRA    4-0 4-0
 URIBE Salvador  MEX    0-4 4-0
 THORSTEINSSON Hallur  FRO    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 90                             Details of group 90
90  MICHELY Gilles  LUX    4-1 4-0
 LINDHOLM Eskil  NOR    1-4 4-1
 JENSEN Frodi  FRO    0-4 1-4
 BYE ---  ---   
Previous [ 3 ] Next MSP