LIEBHERR 2013 World Table Tennis Championships, Paris,
FRA May 13 -May 20

2190WSPWomen's Singles (Qual Groups) Full Details
Group Player 1   2   3   4  Wins      Losses     Points     Position  

Group 1                             Details of group 1
1  LI Isabelle Siyun  SIN    4-0 4-0
 AGBOMSON Flora  TOG    0-4 4-3
 GUFRANOVA Rimma  UZB    0-4 3-4
 BYE ---  ---   

Group 2                             Details of group 2
2  NECULA Iulia  ROU    4-0 4-0
 WILSON Adjele  TOG    0-4 0-4
 BURKHANKHODJAEVA Nodira  UZB    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 3                             Details of group 3
3  MATELOVA Hana  CZE    4-0 4-0
 GROMISKAYA Yekaterina  TKM    0-4 0-4
 KIM Olga  UZB    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 4                             Details of group 4
4  MEDINA Paula  COL    4-0 4-WO
 MEHTIYEVA Mahriban  TKM    0-4 4-WO
 MAKHMUDOVA Saida  UZB    WO-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 5                             Details of group 5
5  TODOROVIC Andrea  SRB    4-0 4-0
 BALLYYEVA Enejan  TKM    0-4 4-0
 ALBLOOSHI Majd  UAE    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 6                             Details of group 6
6  DEDERKO Zhenhua  AUS    4-0 4-WO
 RAJABOVA Ganjina  TJK    0-4 4-WO
 MAHFOUD Noura  UAE    WO-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 7                             Details of group 7
7  ARLOUSKAYA Alina  BLR    4-0 4-0
 SHARIPOVA Zarrina  TJK    0-4 4-0
 ALMAAZMI Noura  UAE    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 8                             Details of group 8
8  SIBLEY Kelly  ENG    4-0 4-WO
 SAIDALIMOVA Zulfiniso  TJK    0-4 4-WO
 LUKAAYA Amina  UGA    WO-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 9                             Details of group 9
9  DAS Mouma  IND    4-0 4-WO
 KARIEVA Aziza  TJK    0-4 4-WO
 NAMAGANDA Amina  UGA    WO-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 10                             Details of group 10
10  BERHO Marina  FRA    4-0 4-WO
 SUMAYAI Amiri  TJK    0-4 4-WO
 NALUBANGA Lindah  UGA    WO-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 11                             Details of group 11
11  SILVA Ligia  BRA    4-1 4-0
 SAIDANI Safa  TUN    1-4 4-0
 TOSUNI Sabina  ALB    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 12                             Details of group 12
12  LIU Hsing-Yin  TPE    4-0 4-0
 NABHAN Tasnim  SYR    0-4 WO-4
 ISAKU Adelajda  ALB    0-4 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 13                             Details of group 13
13  PIETKIEWICZ Monika  POL    4-0 4-0
 MARAKKALA Praveena  SRI    0-4 2-4
 DAJKU Livia  ALB    0-4 4-2
 BYE ---  ---   

Group 14                             Details of group 14
14  BARAVOK Katsiaryna  BLR    4-0 4-2
 SIRISENA Pavani  SRI    0-4 1-4
 NAZARYAN Luiza  ARM    2-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 15                             Details of group 15
15  EL-DAWLATLY Nadeen  EGY    4-2 4-0
 G. VITHANAGE Nuwani  SRI    2-4 4-1
 SULTANA Sonam  BAN    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 16                             Details of group 16
16  MUANGSUK Anisara  THA    4-1 4-0
 MADURANGI Ishara  SRI    1-4 4-0
 ALAM Moumita  BAN    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 17                             Details of group 17
17  KUMARESAN Shamini  IND    4-0 4-0
 KARADANAARACHCHI Ridhmi  SRI    0-4 3-4
 HARVEY Krystle  BAR    0-4 4-3
 BYE ---  ---   

Group 18                             Details of group 18
18  TOMAZINI Jana  SLO    4-0 4-0
 SINON Laura  SEY    0-4 0-4
 FELIX Sherrice  BAR    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 19                             Details of group 19
19  HANFFOU Sarah  CMR    4-0 4-0
 BRISTOL Christy  SEY    0-4 4-0
 NAHIMANA Francine  BDI    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 20                             Details of group 20
20  LENNON Emmanuelle  FRA    4-0 4-0
 OGUNDELE Ganiat  NGR    0-4 4-0
 INGABIRE Ange Belyse  BDI    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 21                             Details of group 21
21  BLIZNET Olga  MDA    4-0 4-0
 EFFIOM Janet  NGR    0-4 4-0
 MIZERO Frorise  BDI    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 22                             Details of group 22
22  VIVARELLI Debora  ITA    4-0 4-1
 QUINONEZ Nadia  PER    0-4 1-4
 BASKARAD Ivona  BIH    1-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 23                             Details of group 23
23  YAMADA Jessica  BRA    4-0 4-0
 BILAL Shabnam  PAK    0-4 4-0
 AGHAYAN Tamar  ARM    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 24                             Details of group 24
24  RIDOLFI Lisa  ITA    4-0 4-0
 YANG Annie  NZL    0-4 4-0
 ALHAIKI Fatema  BRN    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 25                             Details of group 25
25  PATKAR Madhurika  IND    4-0 4-0
 SILVA Ana  POR    0-4 4-0
 ALYASSI Kaltham  BRN    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 26                             Details of group 26
26  DE NUTTE Sarah  LUX    4-0 4-2
 HUSSAIN Kholoud  QAT    0-4 0-4
 KAROVA Anelia  BUL    2-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 27                             Details of group 27
27  GONDERINGER Tessy  LUX    4-0 4-0
 AL-HAMAD Hissa  QAT    0-4 0-4
 NIELSEN Henrietta  FRO    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 28                             Details of group 28
28  VEGA Paulina  CHI    4-0 4-0
 AL-ABRI Noora  QAT    0-4 1-4
 MORGAN Dawn  GGY    0-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 29                             Details of group 29
29  EDEM Offiong  NGR    4-0 4-1
 LOGHRAIBI Lynda  ALG    0-4 0-4
 LE FEVRE Karina  ENG    1-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 30                             Details of group 30
30  CORDERO Carelyn  PUR    4-0 4-0
 MOHAMMAD Eman  SYR    0-4 WO-4
 FARAH Yasmin  DJI    0-4 4-WO
 BYE ---  ---   
Previous [ 1 ] Next WSP