LIEBHERR 2013 World Table Tennis Championships, Paris,
FRA May 13 -May 20

2190WSPWomen's Singles (Qual Groups) Full Details
Group Player 1   2   3   4  Wins      Losses     Points     Position  

Group 31                             Details of group 31
31  KHETKHUAN Tamolwan  THA    4-0 0-4
 HALITI Ilirjana  KOS    0-4 0-4
 HU Limei  CHN    4-0 4-0
 BYE ---  ---   

Group 32                             Details of group 32
32  NEVES Ana  POR    4-0 4-1
 JANJEVA Nehare  KOS    0-4 0-4
 CASTILLO Maria  COL    1-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 33                             Details of group 33
33  STUCKYTE Egle  LTU    4-0 4-0
 ALLEJJI Heba  SYR    0-4 WO-4
 MARTINEZ Cynthia  CRC    0-4 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 34                             Details of group 34
34  JHA Prachi  USA    4-0 4-0
 BLANQUETO Gladys  MEX    0-4 0-4
 KOUREA Louiza  CYP    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 35                             Details of group 35
35  MIGOT Marie  FRA    4-0 4-0
 EDGHILL Chelsea  GUY    0-4 0-4
 ARAQUE Johana  COL    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 36                             Details of group 36
36  OWEN Naomi  WAL    4-0 4-0
 MOHAMED Aia  QAT    0-4 1-4
 SOUTHAMMAVONG Thiphakone  LAO    0-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 37                             Details of group 37
37  TUBIKANEC Ivana  CRO    4-1 4-0
 FLAWS Lynda  SCO    1-4 4-0
 SISAVATH Soulinda  LAO    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 38                             Details of group 38
38  TSISTJAKOVA Tatjana  EST    4-0 4-0
 JANJEVA Amare  KOS    0-4 2-4
 BOGDANOVA Baiba  LAT    0-4 4-2
 BYE ---  ---   

Group 39                             Details of group 39
39  PAPADAKI Angeliki  GRE    4-2 4-0
 RIVAS Carmen  VEN    2-4 2-4
 ZDANOVSKA Inta  LAT    0-4 4-2
 BYE ---  ---   

Group 40                             Details of group 40
40  KUCHUK Maryia  BLR    4-0 2-4
 KESSACI Katia  ALG    0-4 0-4
 KHUSSEINOVA Gulchekhra  KAZ    4-2 4-0
 BYE ---  ---   

Group 41                             Details of group 41
41  CHRISTOFORAKI Maria  GRE    4-0 4-0
 MOUMJOGHLIAN Tvin  LIB    0-4 4-2
 LE MAISTRE Kelsey  JEY    0-4 2-4
 BYE ---  ---   

Group 42                             Details of group 42
42  LUO Anqi  CAN    4-1 4-0
 BOUCLARAS Fatiha  ALG    1-4 4-3
 TIMLIN Sarah  IRL    0-4 3-4
 BYE ---  ---   

Group 43                             Details of group 43
43  GALIC Alex  SLO    4-1 4-WO
 MENDEZ Alejandrina  MEX    1-4 4-WO
 BAYNES-EDGHILL Deirdre  GUY    WO-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 44                             Details of group 44
44  MORET Rachel  SUI    4-0 4-0
 OKSANEN Jannika  FIN    0-4 1-4
 ROVANI Silir  INA    0-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 45                             Details of group 45
45  VARGAS Francesca  PER    4-WO 2-4
 BEN SLAMA Sarra  TUN    WO-4 WO-4
 FITRIA Mira  INA    4-2 4-WO
 BYE ---  ---   

Group 46                             Details of group 46
46  SAVELYEVA Antonina  RUS    4-1 4-0
 JANKOVIC Sonja  MNE    1-4 0-4
 PALIT Stella  INA    0-4 4-0
 BYE ---  ---   

Group 47                             Details of group 47
47  CAREY Charlotte  WAL    4-0 4-2
 GULIYEVA Rufat  AZE    0-4 2-4
 AGUSTIN Noor Azizah  INA    2-4 4-2
 BYE ---  ---   

Group 48                             Details of group 48
48  FAJMUT Manca  SLO    4-0 4-WO
 VARDANYAN Rubina  ARM    0-4 4-WO
 LOWE Trenace  GUY    WO-4 WO-4
 BYE ---  ---   

Group 49                             Details of group 49
49  REMZI Sibel  BUL    4-1 4-0
 RUSINOVA Diana  LAT    1-4 4-0
 PRIEST Elizabeth  GGY    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 50                             Details of group 50
50  LOVERIDGE Alice  GGY    4-0 4-3
 KIRICHENKO Anna  FIN    0-4 3-4
 BATSAIKHAN Batkhishig  MGL    3-4 4-3
 BYE ---  ---   

Group 51                             Details of group 51
51  TRUKSOVA Lucia  SVK    4-0 4-3
 LIAW Michelle  CAN    0-4 4-0
 BARKHAS Enkhjin  MGL    3-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 52                             Details of group 52
52  AGGARWAL Neha  IND    4-0 4-0
 SHOIFER Neli  ISR    0-4 4-2
 MERGEN Delgermaa  MGL    0-4 2-4
 BYE ---  ---   

Group 53                             Details of group 53
53  AGERHOLM Pernille  DEN    4-1 4-0
 HER-LEE Sarah  NZL    1-4 4-0
 IVANOVSKA Ani  MKD    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 54                             Details of group 54
54  EXARCHOU Filareti  GRE    4-0 4-1
 MONTUFAR Andrea  GUA    0-4 2-4
 MLADENOVA Biljana  MKD    1-4 4-2
 BYE ---  ---   

Group 55                             Details of group 55
55  WU Erica  USA    4-3 4-1
 SERRANO Monica  MEX    3-4 4-3
 UCE Amelia  MKD    1-4 3-4
 BYE ---  ---   

Group 56                             Details of group 56
56  CHUNG Rheann  TTO    4-0 4-0
 NAVARRO Denisse  CRC    0-4 4-0
 GENOVESE Therese  MLT    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 57                             Details of group 57
57  JURKOVA Eva  SVK    4-0 4-0
 EDWARDS Gillian  SCO    0-4 4-0
 MAGRI Dorianne  MLT    0-4 0-4
 BYE ---  ---   

Group 58                             Details of group 58
58  ASCHWANDEN Rahel  SUI    4-1 4-0
 GELMAN Shelli  ISR    1-4 4-1
 DALOVIC Ivana  MNE    0-4 1-4
 BYE ---  ---   

Group 59                             Details of group 59
59  HADZIAHMETOVIC Emina  BIH    4-0 4-0
 IRRAZABAL Romina  PER    0-4 1-4
 MILACIC Neda  MNE    0-4 4-1
 BYE ---  ---   

Group 60                             Details of group 60
60  SLADKOVA Nataliya  KAZ    4-0 4-0
 AASEBO Anna  NOR    0-4 4-2
 CHOWREE Isabelle  MRI    0-4 2-4
 BYE ---  ---   
Previous [ 2 ] Next WSP